دانلود فایل(مقاله رضایت شغلی و آثار آن بر جامعه)

مقاله رضایت شغلی و آثار آن بر جامعه|40227994|bwo|دانلود مقاله رضایت شغلی و آثار آن بر جامعه,دانلود تحقیق مقاله رضایت شغلی و آثار آن بر جامعه,مقاله رضایت شغلی و آثار آن بر جامعه ,تحقیق رضایت شغلی و آثار آن بر جامعه
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان مقاله رضایت شغلی و آثار آن بر جامعه آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مقدمه

از آنجا كه بیشتر عمر ما در محیط كار سپری می شود و بسیاری از روابط و مناسبات ما در طول ساعات كار شكل می گیرد، می توان از كار به عنوان بخش بسیار مهمی از زندگی یاد كرد. با توجه به اهمیت ابعاد مختلف كار در زندگی انسانها ، می توان گفت كه رضایت شغلی و تمایل به انجام كار نیز تأثیر بسزایی در نحوه خشنودی انسانها از وضعیت زندگیشان دارد. از سوی دیگر، سلامت روانی انسانها نیز دز گرو همین رضایت شغلی است،چنانكه می توان گفت انسانهایی كه دستخوش نارضایتی شغلی هستند، دچار استرسهای شدیدی در زندگی خانوادگی و اجتماعی می شوند. بررسیهای انجام گرفته، نشان می دهد كه تقریباً در تمامی مشاغل استرس وجود دارد، اما میزان و تأثیر آن به لحاظ نوع و ماهیت استرس و خصوصیات شخصی افراد، در مشاغل گوناگون، متفاوت است ( پاركز[1]، 1992، ص 57 )

از جمله مشخصات یك سازمان سالم، این است كه سلامت جسمی و روانی كاركنان، به اندازه تولید و بهره وری مورد توجه قرار گیرد. در جامعه سالم،‌ مسئولیت سازمانهای تولیدی، منحصر به تولید هر چه بیشتر كالا و خدمات سود آور نیست و مدیران سازمانهای چنین جوامعی می دانند كه تولید بیشتر، نتیجه و محصول مدیریت اثر بخش است. مدیریت اثر بخش نیز بدون توجه و اعتقاد به سلامت روانی كاركنان حاصل نمی شود. در مورد اهمیت توجه به بیماریهای روانی در محیط كار، كافی است بگوییم كه هیچ پدیده ای به اندازه سلامت روانی برای كارگر اهمیت ندارد ( ساعتچی، 1375، ص 91).

شیوع و گستردگی استرس در محیط كار، محققان را بر آن داشته است كه به تحلیل گسترده این موضوع در سازمان و تأثیر آن بر عملكرد كاركنان بپردازند. عده ای از صاحبنظران رفتار سازمانی تا آنجا پیش رفته اند كه استرس را « بیماری شایع قرن» نامیده اند و معتقدند دامنه این بیماری، به علت پیچیدگی روز افزون سازمانها، ابرازها و روشها، درصورت عدم برنامه ریزی صحیح افزایش خواهد یافت. این تحقیق شامل پنج فصل كلیات، پیشینه و ادبیات تحقیق، یافته و تجزیه و تحلیل داده ها و نتیجه گیری و پیشنهادات است.

[1] -parkes


مطالب دیگر:
پاورپوینت با موضوع آلودگی های محیطی در مواد غذائیپاورپوینت با موضوع محيط زيست و آلودگي هاي آننمونه سوالات استخدامی استانداریپاورپوینت با موضوع طراحی و ساخت یک سیستم کنترل ورود و خروجپاورپوینت با موضوع توسعه كارآفريني در صنعت نفت، چالش ها و فرصت های پیش روپاورپوینت با موضوع طرح توجیهی پرورش شترمرغپاورپوینت با موضوع مدیریت مهندسیپاورپوینت با موضوع مهندسی فن آوری اطلاعاتپاورپوینت ارزیابی عملکرد کارکنانپاورپوینت با موضوع کارمندیابی، جذب و گزینش نیروی کاریپاورپوینت با موضوع هوش هیجانیپاورپوینت با موضوع هوش هیجانی، هوش عاطفیپاورپوینت با موضوع فن آوري ‌هاي نوپديد در کتابخانه ‌هاپاورپوینت مدل سازی مدیریت زنجیره تأمین الکترونیکی با رویکرد پویایی شناسی سیستمپاورپوینت با موضوع سازمان الكترونيكي تنظيم مقرراتپاورپوینت با موضوع درآمدی بر بازاریابی الکترونیکپاورپوینت با موضوع بانکداری الکترونیکتحقیق بررسي لامپ‌ هاي پرقدرت مورد استفاده در رادارفانکشن ژنراتور کنترل شونده با میکرو کنترولرتحقیق روانشناسی ورزشتأثیر ورزش بر قلب و عروقازدواج های دانشجوییتاثیر شخصیت پدر و مادر بر فرزندانآزمایشگاه مقاومت ومصالحفایل کامل صورتهای مالی برای حسابرسان و حسابدارن